Monday, January 4, 2016

Kaviareň s vláčikmi v Nových Butovicích

Vo včerajšom mrazivom počasí sme sa rozhodli ísť omrknúť cukráreň - kaviareň, kde kávu a zákusky vozí k stolu vláčik :)

ČO: Golden pacific Café
KDE: Galerie Nové Butovice, 2.poschodie
KEDY: denne 9 - 21h
DOPRAVA: metro B (Nové Butovice), auto: parkovanie pred obchodným domom
INFO: https://www.goldenpacificcafe.com/index.php

Do kaviarne sme sa vybrali v nedeľu popoludní a dúfali, že aj bez rezervácie (ktorú na nete doporučujú si predom urobiť) sa pre nás nájde voľný stolík.
Mali sme šťastie, usadili sme sa pri veľkom stole hneď vedľa dráhy. Kaviareň sa postupne naplnila tak na 75%.K dispozícii je aj detský kútik, ktorý sme však nevyužili, pretože naši chalani boli celý čas nalepení na vláčikoch, alebo na jedle :) Zo zbežného pohľadu som však usúdila, že kútik je celkom dobre vybavený, dosť hračiek a vhodný aj pre batoľatá (na zemi je koberec).

Dráha pre vláčiky je naozaj skvelá, vedie kľukato po celom priestore a väčšina stolov je priamo pripojená k dráhe, takže vláčiky jazdia len pár cm od vás. 
Na úvod sme si objednali niečo poriadneho k jedlu. V ponuke toho veľa nie je, predsa len sa jedná o kaviareň a nie o reštauráciu. My sme sa však úplne spokojili s vyprážaným kuracím rezňom a zemiakovou kašou, a nugetkami z kuracieho a bravčového mäsa s domácim zemiakovým šalátom. Majú však aj obedové menu, zahliadla som tam aj nejaké špagety a podobne.
Nápoje i jedlo nám doviezol vláčik, a všetci sme si pochutnali, všetko bolo čerstvé a chutné.

 

 


 
Vláčiky s objednaným jedlom a pitím jazdia krížom krážom po celej kaviarni, takže môžete nakukovať do vagónov, aké dobroty sa komu vezú. Vláčik je ovládaný pracovníkom kaviarne na diaľku a zastaví sa nakoniec pri vašom stole, kde si náklad sami vyložíte z vagónov. Z tohto bol syn tak nadšený, že privezený řízek s kašou zbaštil celý a za rekordný čas. Detská porcia je tak akurát veľká.

Po jedle sme si ešte objednali kávu a zákusky, všetko bolo na jedničku. Škoda, že som si vláčik s kávami a dobrotami nestihla vyfotiť,  vypadalo to krásne, ale to si iste viete predstaviť :)
Ponuka zákuskov je veľká, malé sladké koláčiky aj klasické zákusky - je naozaj z čoho vyberať:

 Obsluha kaviarne bolá milá, jedlo i kávička chutné, ceny priemerné, takže sme boli dokonale spokojní aj my, dospelí, a deti - tie boli nadšené a je mi jasné, že sem budeme jazdiť častejšie, hoci to máme krížom cez celé mesto...
No comments:

Post a Comment